Hakkında

       Gaziantep Üniversitesine bağlı olarak 1987 yılında kurulan ve 1997-1998 yılında eğitim-öğretim faaliyetlerine başlayan Fakültemiz 2006 yılında Adıyaman Üniversitesinin kuruluşu ile birlikte Adıyaman Üniversitesine bağlı Eğitim Fakültesi olarak faaliyetlerine devam etmiştir.

       2006 yılında, Merkez Külliyede Vehbi Koç Vakfı tarafından yaptırılan Vehbi Koç Binasında eğitim faaliyetlerini sürdüren Eğitim Fakültesi, 2017 yılındaki ek binası ile birlikte bugün A ve B blok olarak; altı bölüm ve bu bölümlere bağlı on beş ana bilim dalı ile hizmet vermektedir. 2022-2023 eğitim-öğretim yılı itibariyle Eğitim Fakültesinde; 11 profesör, 28 doçent, 23 doktor öğretim üyesi, 1 öğretim görevlisi doktor, 1 öğretim görevlisi, 8 araştırma görevlisi doktor, 4 araştırma görevlisi ve 2 yabancı uyruklu öğretim elemanı olmak üzere toplam 78 akademik personel mevcuttur. Fakültemizde 15 yabancı uyruklu olmak üzere toplam 2666 öğrenci nitelikli bir eğitim öğretim süreci ile donanımlı birer öğretmen adayı olarak yetiştirilmektedir.

       Fakültede öğretmen adayları ilgili bölümlerde dört yıllık lisans düzeyinde eğitim almaktadır. Öğretmen adaylarının hizmet öncesi deneyim kazanmaları için teorik eğitimleri yanında fakülte-okul iş birlikleri ile okul deneyimi ve öğretmenlik uygulaması dersleriyle uygulamalı eğitim de verilmektedir.

 

Size daha iyi hizmet sunabilmek için web sitesinde bazı çerezler kullanmaktadır. Kişisel verilerin işlenmesine yönelik Aydınlatma Metni'ne ulaşabilirsiniz.